Aktualitātes no sena bode

Veikals “Sena BODE” – ne tāds, kā visi citi

Pievienots: 02.12.2014

Veikala ēkā pie dzelzceļa pārbrauktuves Rīgas ielā 38, Salaspilī, beidzot vairs nerēgojas tukši plaukti. Kopš 1. aprīļa 2010. gada tur iekārtots veikals “Sena BODE”. Ērts un praktisks, taču bez supermārketa piegaršas, toties ar svaigiem produktiem, nepieciešamākajām precēm un apmierinātiem pircējiem – īsta bode.

Veikala interjers izstrādāts, balstoties uz mūsu tautas tradicionālajiem krāsu salikumiem un formām, meklējot vienojošo ar senlaiku bodes iekārtojumu. Tautiskam stilam pieskaņotas pat cenu zīmes. Bet tirdzniecības zālē var iekļūt, atverot koka vārtiņus!

“Lielākoties visi veikali ir vienādi – skatoties baltajos plauktos, pircējam pat grūti pateikt, kurā veikalā viņš ir ienācis. Te mēs piedāvājam mājīgu noskaņu latviskā garā,” ir pārliecināti veikala saimnieki uzņēmēji Mārtiņš un Svetlana Šablovski.

Taču akurātums un tautiskums veikalā nav vienīgā šī veikala atšķirības zīme. Kā stāsta M. Šablovskis, veikalos “Sena BODE” uzsvars tiek likts uz vietējās produkcijas plašo klāstu.

Turklāt šajā veikalā atrodamas tikai tās preces un produkti, kurus pircēji ir iecienījuši, – pats nepieciešamākais. Līdz ar to acis nežilbina preces, kuras arī tad, ja nav īsti nepieciešamas, lielveikalā bieži vien mēdz ieslīdēt iepirkumu groziņā.

“Akcentu liekam uz to, lai produkti vienmēr būtu svaigi – lai pienam nedraudētu termiņa tūlītēja izbeigšanās un augļi nebūtu apžuvuši,” norāda M. Šablovskis. “Senas BODES” saimnieki lepojas ar to, ka svaigās pārtikas plauktos ir vienīgi pašmāju ražojumi, arī zemnieku produkcija. Polijas gaļas vai Lietuvas piena produktu tajos gluži vienkārši nav, un M. Šablovskis sola, ka arī nebūs. Lai arī vietējie zemnieki pret svešzemju vairumražotājiem ir tikpat bēdīgā pozīcijā kā nelielie veikali pret lielajām veikalu ķēdēm, Šablovsku ģimene ir gatava spītēt grūtībām un attīstīt uzņēmumu. Pirmais SIA “Marsvet” veikals “Sena BODE” veiksmīgi darbojas citviet Pierīgā – Berģos.

“Mēs cīnāmies paši un esam par to, lai latviešu uzņēmēji tiek uz priekšu. Viss jaunais sākas ar grūtībām, ar darbu, nekas nenotiek bez piepūles un ieguldījumiem. Strādājam un meklējam vietējos ražotājus, lai būtu pašmāju dārzeņi, augļi. Kādēļ gan barot poļus un leišus?” retoriski jautā veikala saimnieks un piebilst, ka “Senā BODĒ” tiek gaidīti sadarbības piedāvājumi arī no pavisam nelieliem ražotājiem un zemnieku saimniecībām. Jau šobrīd, piemēram, svaigie lociņi vai kazas siers nāk no pavisam nelieliem ražotājiem, taču kvalitāte ir pat ļoti laba.

Mārtiņš un Svetlana piekrīt, ka laika gaitā mainījušies cilvēku iepirkšanās paradumi. Lielveikali vairs nav modē, bet tirgotavas, kur var dabūt īstu mantu, – gan. “Dzirdu, ka cilvēki uz ielas saka – ejam uz bodi. Vienkārši un skaidri,” nosmej Svetlana.

Pirmajās dienās pircēji “Senā BODĒ” visvairāk iegādājušies piena produktus, gaļu, kā arī alu un kvasu.

Šablovsku ģimene saka paldies visiem Salaspils iedzīvotājiem, kas veikalā jau ir pabijuši, – pirmajās dienās pircēji nākuši pat ar ziediem. Svetlana ievērojusi, ka, ienākot veikalā, pircēji priecīgi sveicina – tas nākot no sirds.Atpakaļ uz jaunumiem